Plugins - Page Links To - Stable (latest release) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: You should customize this short URL to make it shorter and more memorable!
it: Dovresti personalizzare questo URL breve per renderlo più corto e più facile da ricordare!

en: Short URL
it: URL breve

en: Page Title
it: Titolo pagina

en: Title
it: Titolo

en: Sorry, your browser does not support copying.
it: Il tuo browser non supporta la copia.

en: Copied to Clipboard!
it: Copiato negli appunti!

en: Linked URL
it: URL collegato

en: Links to:
it: Collegato a:

en: Page link draft saved!
it: Bozza del link alla pagina salvata!

en: New page link published!
it: Nuovo link alla pagina pubblicato!

en: Add Page Link
it: Aggiungi link alla pagina

en: Copy Short URL
it: Copia URL breve

en: Page Link
it: Link alla pagina

en: No thanks
it: No, grazie

en: Give Me Updates
it: Voglio ricevere gli aggiornamenti

note: Description of the plugin
en: Allows you to point WordPress pages or posts to a URL of your choosing.  Good for setting up navigational links to non-WP sections of your site or to off-site resources.
it: Permette di reindirizzare pagine o articoli WordPress a una URL di vostra scelta. Perfetto per impostare collegamenti a sezioni non-WP del vostro sito o a risorse esterne.

en: <strong>Note</strong>: This content is pointing to a custom URL. Use the &#8220;%s&#8221; box to change this behavior.
it: <strong>Nota</strong>: Questo contenuto punta a un custom URL. Usa il box &#8220;%s&#8221; per modificare questo comportamento.

en: Open this link in a new tab
it: Apri questo link in una nuova tab

en: A custom URL
it: Una custom URL

en: Its normal WordPress URL
it: La sua normale URL WordPress

en: Point this content to:
it: Punta questo contenuto a:

[ctx: Meta box title]
en: Page Links To
it: Pagina Collegata A
